найпростіша відповідь:
пишемо слово "халява" у пошуковику, наприклад у Google. отримуємо 9 240 000 варіантів відповіді на задане слово. звісно, це не означає, що саме стільки халяви нам привалило. скоріше щось зовсім інакше. бо серед усього того 9-мільйонного мотлоху справжньої халяви буде досить таки небагато.
але і з таким результатом ми можемо потрапити на сайти, присвячені халяві. це вже плюс. провівши кілька днів за виловлюванням корисної інформації, ми дійдемо висновку, що варто змінити спосіб пошуку.
і тут нам знадобляться знання іншої мови, зокрема англійської. пошук за словом "free" дасть приблизно 3 760 000 000! оце вже щось! за перелопачуванням цієї інформації можуть промайнути цілі роки!
щоб самому не загубитися серед тих мільярдів посилань, мусимо зробити пошук більш деталізованим: наприклад "free book", тоді матимемо інформацію про безкоштовні книжки. насправді безкоштовних буде мало, бо ті, хто ставить поряд цих два слова, не завжди мають на увазі те, що ми, власне, шукаємо — абсолютно безкоштовні речі (у даному випадку книжки), які нам безкоштовно надішлють поштою.
тому треба бути готовим до того, що не вся знайдена халява насправді виявиться халявою.
більше того: навіть не вся та халява, яку ми замовили, буде надіслана на нашу адресу. дехто не посилає нічого за межі своєї країни, у декого є свій обмежений список країн, куди халява надсилається.
ми можемо трохи схитрувати: у формі замовлення халяви країну призначення ставити ту, яку вимагає власник халяви, а свою власну країну розташовувати у рядку провінції чи штату. не завжди така "помилка" спрацьовує на нашу користь, але буває, "шо таки да"!